Bylo krátce po osmé hodině a členové našeho oddílu se začali pomalu scházet k výprávě. Klíšťák koupil lístek a pak nám již nic nebránilo vydat se za cílem dnešní výpravy a to na Kozí hrádek, kde kázal mistr Jan Hus. Ve vlaku někteří kluci využili příležitosti splnit si některé body ze stezky. S jedním přestupem ve Veselí nad Lužnicí jsme dorazili do Sezimova Ústí, kde započala pěší část naší výpravy. Cestou na nás foukal studený vítr, to nám však vůbec nevadilo a s dobrými navigátory, s bratry Vlkem a Zbyňkem, jsme zdárně došli ke Kozímu hrádku.

Areál Kozího hrádku není v tomto ročním období ještě zcela přístupný, ale i tak se nám podařilo projít si krátce areál hradiště. Poté jsme se podívali na nedalekou Sokolskou mohylu.

Vhodné místo k rozdělání ohně jsme nalezli na druhém břehu Kozského potoka, kde jsme se najedli. Nedlouho poté Klíšťák vyhlásil soutěž. Úkolem bylo vytvořit z kůry lodičku, která doplave co možná nejdál. Soutěž byla velmi napínavá a bylo vidět, že někteří kluci jsou zdařilými konstruktéry.

U Kozího hrádku byla také rozlehlá louka, které jsme využili ke hře lakros. S novými lakroskami se hrálo velmi dobře a zdá se i, že se zlepšujeme:-). Na zpáteční cestě, na nádraží v Sezimově Ústí, si pro nás připravil Blesk hru na slepýho žebráka a tímto si splnil poslední chybějící bod ve Stříbrné stopě.

Na Jindřichohradecké nádraží jsme dorazili kolem páté hodiny. Plni zážitků z výpravy jsme se pak v klidu rozešli do svých domovů.

Zúčastnili se: Voky, Filip, Blesk, Vlk, Zbyněk, Slávek, Márty, Klíšťák a Batmen.

Počet pěšky zdolaných km: 6km