Od našich brněnských skautských bratrů jsme dostali žádost, zda by roveři z našeho oddílu nemohli pomoct s pořádáním papežovy návštěvy Brna. Z celého Jindřichova Hradce nás bylo nakonec (pouhých) pět, nicméně každá ruka dobrá. Do skupiny dobrovolníků patřil Klíšťák, Batman, Pakůň a Jezevec z desítky a Slunda ze sedmého dívčího oddílu.

Akce se konala na brněnském letišti v Tuřanech. Po přespání na bytě u Klíštáka jsme na místo dorazili velice brzy ráno, něco málo po čtvrté hodině. Hned jsme dostlali úkol na celý den: navádět příchozí poutníky správnou cestou, aby nesešli z cesty a dopravili se do správného sektoru. Zaujmuli jsme náš pracovní sektor a začali navigovat obrovské davy lidí. Na obrovskou louku u letištní plochy se sešlo neuvěřitelných 120 tisíc lidí. Na mši svatou přijel i pan prezident.

Mše se Svatým otcem proběhla v příjemné atmosféře. Po skončení setkání jsme davy navigovali správným směrem k jejich dopravním prostředkům. S prací jsme skončili kolem čtvrté hodiny. Za práci jsme si, kromě malé bagety a jablka, vysloužili dobrý pocit, že jsme přispěli ku dobré věci.