Náš oddíl se účastní skautské cestovní hry "Osídlování". Ve hře Osídlování se snaží jednotlivé skautské družinky obsazovat území celé naší vlasti pořádáním výprav do těchto oblastí, pořizováním fotografií a prováděním soubojů s družinami, které již území navštívily.

V současné době se naše historická družina Bernardýnů, která zastupuje ve hře náš oddíl a tím naše družinky Sokolů a Panterů (pořádáme společné výpravy jako celý oddíl, ne po družinách), nachází na krásném 5. místě. Zatím jsme obsadili 3 území. Jindřichohradecko výpravou do Jindřiše (květen 2010), Třeboňsko (červen 2010) a na podzim se nám podařilo osídlit pouze Pelhřimovsko (září 2010). Všechny další podzimní výpravy se odehrávali na území Jindřichohradecka, které již vlastníme.

Pořadí na předních místech k dnešnímu dni je následující:

1. Netopýři ze střediska Pangea Šlapanice - 9 území

2. Rysi ze střediska Gatagéwa Praha - 6 území

3. Veverky ze střediska Krnovská trojka - 5 území

4. Svišti ze střediska Krnovská trojka - 4 území

5. Bernardýni ze střediska Pětilistá růže Jindřichův Hradec - 3 území

 

V dalších měsících bychom rádi osídlili nová území a dostali se snad i na vyšší umístění v tabulce. První možnost bude již příští sobotu na Výpravě - Osídlení Telčska. Nenechte si ji ujít.

Hru můžete sledovat na webových stránkách www.osidlovani.skaut-slapanice.cz nebo stačí kliknout na odkaz vlevo dole u nás na stránkách.

Tak hurá do dalšího Osídlování.