V pátek 16.12. 2016 jsme se sešli společně se 7. dívčím oddílem na „Vánoční besídce“. Bylo nás asi přes 20 dětí a 8 vedoucích. Zpívali jsme koledy např. Vánoce, vánoce přicházejí, někteří nás bavili připravenými scénkami. Občerstvili jsme se doneseným cukrovím a slanými dobrotami. Nakonec jsme pod stromečkem našli nějaké dárky, které jsme si rozbalili. Největší dostal Filip Š.  Společně jsme rozbalili dárek pro celý náš oddíl, který byl od 2. oddílu. Byli v něm malé čokoládky Milka.

Po skončení besídky následovala tradiční akce klučičího oddílu - Santaklání, která se však letos konala jinak, než v posledních letech. Nebyli jsme na „Johnyho chatě“ u Starého města pod Landštejnem, ale přespávali jsme v klubovně s následnou sobotní výpravou.  Přespání se zúčastnili: Filip Š, já (Kuba), Vlk, Drak, Pavouk, Vašek, Vítek, Jarek, Hřebík, Štěpán, Vojta.  Akce započala úklidem klubovny po besídce. Po práci přijel Vodin s výborným gulášem. Po večeři jsme vyráběli lodičky ze skořápek od vlašských oříšků a šli jsme je pouštět na Nežárku. Soutěžili jsme, která lodička zůstane nejdéle nepotopená. Vyhrál to Vlk. Po návratu do klubovny jsme lili olovo. Připravili jsme si spaní v klubovně – karimatky, deky a spacáky a cca v 22 hodin jsme šli spát.

Vstávali jsme asi v 8 hodin, nasnídali se vánočkou a čajem. Před výpravou jsme došli vyzvednout na nádraží Betlémské světlo, které přijelo z Brna. Uložili jsme ho do připravené nádoby (hvězda se svíčkou) a dali ho do klubovny.  Ještě před výpravou se k nám připojil Ondra Tichý.

Na výpravu jsme šli na Kanclov. Cestou jsme hráli Vietnamci do krytu. Když jsme dorazili na místo, připravili jsme si věci na oheň a naobědvali jsme se buřtama. Po obědě jsme hráli Totem.  Pak jsme vyrazili na zpáteční cestu, šli jsme jinudy, než cestou tam.  Do J. Hradce jsme přišli asi v 16 hodin a šli jsme se na chvíli ohřát do klubovny a poklidit. V 16.30 si nás vyzvedli rodiče. Přestože tato akce byla letos úplně jiná, než bylo zvykem, byla moc hezká a bylo na ní veselo.

Kuba