Na tento duchovní víkend mě upozornil bratr Batman, kterého zase upozornila sestra Žofka. Poté co jsme se všichni upozornili, jsme se rozhodli zúčastnit se. Akci pořádal Odbor duchovní výchovy Junáka a konala se 22. - 24. října 2010.

V pátek jsme vyjeli v 18:50 vlakem z Prahy a setkali jsme se v prvním vagoně osobního vlaku s dalšími účastníky obnovy. Hlavní organizátor akce Vojta Dabrowski již obcházel všechny skautky a skauty a zdravil se s nimi. Poznali jsme se podle krojů a naše zářivé žluté byli v kontrastu junáckých jako pěst na oko. :-) V Benešově jsme přestoupili na autobus, poněvadž se zrovna konala výluka. Z autobusu jsme vystoupili na zastávce Tomice. Tam na nás již čekal hlavní vedoucí obnovy bratr Kraky. Pod jeho vedením jsme vykonali křížovou cestu noční krajinou až na cca 2,5 km vzdálenou samotu. Bývalá hájovna nám poskytla komfortní zázemí. Po příchodu následovalo ubytování, vzájemné představování, seznamování a také občerstvení v podobě vaječných topinek. Mňam. Zjistili jsme, že většina účastníků přijela z Moravy, a tak byli na cestě již několik hodin. V 11h byla večerka a šli jsme do hajan.

V sobotu ráno jsme vstali časně abychom stihli ranní chvály v kapli. Poté byla snídaně a první duchovní promluva. Po zamyšlení nad slovy, která nám říkal Kraky, následoval čas na sebepoznání a rozjímání v samotě a tichu. Přemýšlel jsem, jak s tímto časem naložím a našel jsem si hezké místo, kde mě nikdo nerušil a přemýšlel jsem. Také jsem četl bibli. Po meditační procházce okolím Lipin, kde byla připravená provokativní hesla, o kterých jsme měli za úkol přemýšlet, jsem se vrátil do chalupy a tam již probíhala druhá duchovní promluva. Opět následovalo ticho a rozjímání. V poledne jsme měli dobrý oběd. Po něm následoval opět stejný scénář s promluvou a následnou samotou a tichem. Navečer jsme měli diskuzní kroužek ve skupinkách a tématem byli 3 stěžejní body skautského zákona. Po večeři jsme nacvičovali písničky na nedělní mši a poté zpívali skautské písně.

V neděli jsem málem zaspal snídani. Vše jsem nakonec stihl jen tak tak a mohl se zúčastnit ranní mše. Další dopolední program byly pohybové hry na louce a teambuilding. To mě velmi bavilo a užili jsme si hodně srandy. Po obědě proběhlo zhodnocení akce (feedback), úklid, balení a odchod na autobus. Po cestě jsem zapletl zajímavou debatu o nášivkách na kroj a skautských kurzech s bratrem Arnym a dalšími. Do Prahy jsme dorazili kolem 17h.

Duchovní obnova se mi moc líbila a myslím si, že i všem ostatním, a proto plánuji do budoucna  zúčastnit se další vzdělávací akce. Děkuji Žofce, že nás "přemluvila" abychom jeli. Bylo to moc fajn.

Zúčastnili se: Žofka, Batman a Satry

Díky bratru Koumákovi za poskytnutí odkazu na fotky, můžete na ně mrknout zde

http://picasaweb.google.com/nuslj2/20101023_24LipinySkaut

a díky sestře Andy tyto fotky

http://picasaweb.google.com/aniprolop/SVKOLipiny