Benefiční festival "Zachraňte se" na podporu lidí s mentálním postižením, plný neobyčejných zážitků a dobré nálady, proběhl úspěšně v sobotu 9. září na statku v Plasné u Kardašovy Řečice.

Součástí festivalu bylo slavnostní otevření chráněné dílny občasnkého sdružení Proutek, které se uskutečnilo v dopoledních hodinách na účasti sponzorů a partnerů sdružení.

Odpolední program zahájil svým originálním vystoupením kejklíř, fotopříběh na motivy románu Karla Poláčka "Bylo nás pět" promítalo občanské sdružení Villa Vallila, jindřichohradečtí skauti připravili zajímavé soutěže a děti si v chráněné dílně měly možnost vyzkoušet vyrobit vlastní umělecký obrázek z barvené krupice a ovčí vlny.
Návštěvníci měli možnost ochutnat rohlíčky a housky upečené ve venkovní peci a vafle podle podle receptury o.s. Proutek.

Dětský rytmický orchestr Hakuna Matata pod vedením charismatického Romana Urbana odstartoval večerní hudební program, kde vystoupily kapely Smutný Karel, pražská neobyčejná formace Unifiction. Zlatým hřebem večera byla skupina -123 minut – sehraná parta muzikantů proslavená nejen v Čechách svými nadčasovými rytmy a melodiemi, která roztančila všechny návštěvníky festivalu. Na závěr vystoupili jindřichohradečtí Pedro di Metro se svými rockovými songy a baladami.

Vystoupení hudebních skupin byla proložena promítáním animovaných filmů oceněných na festivalu Anifest 2006.

"Při krásném letním počasí se na festivalu včetně našich účinkujících a pomocníků dobře bavilo na 200 lidí, a máme radost, že jejich věk, zaměstnání nebo postižení při tom nehrály žádnou roli.", říká Jan Kostečka, předseda o.s. Proutek. "Moc nás těší podpora a účast na našich benefičních akcích a rád bych touto cestou poděkoval všem návštěvníkům, účinkujícím a dobrovolníkům a v neposlední řadě i sponzorům a partnerům za jejich podporu při zřizování chráněné dílny a přípravě festivalu", dodává Jan Kostečka.

Zdroj: Proutek, o.s., www.proutek.webpark.cz