Pátek 19.9.2014

Na nádraží jsme se sešli v 15:00. Pavouk přijel jen tak tak ale stihl to. Když jsme nastoupili tak jsme si povidali a četly. Jednou jsme přestoupili na autobus a tím jsme jeli až do Brna na nádraží. Tam jsme čekaly tak hodinu a čtvrt mezi tím sme si mohli něco koupit, šli jsme po skupinách a koukali se po nádraží a nebo svačily. Když nám přijel vlak byla už tma, sedli jsme si do vlaku a koukali z oken na město nebo si povídali. Vlakem jsme jeli půl hodiny. Když jsme dorazily do Šlapanic tak bylo asi půl deváte ale už to bylo jenom kousek tak jsme šli. Všichni byli unavení a bolely nás ramena protože jsme měli těžké batohy. Když jsme asi v půl desáté došli do tábora začli jsme stavět stany, když jsme měli stany hotové připravili jsme si spaní umýt si zuby a obličej a šli spát. Zapsal Pavouk.

Sobota 20.9.2014

Když jsme se ráno probudili, tak jsme byli chvíli ve stanech a povídali si. Udělali jsme si snídaní a na Pavoukovo vařiči jsme si udělali čaj. Po snídani jsme se převlékli a byl nástup v krojích a když jsme se zase převlékli, tak jsme si zahráli několik her. Jednou z nich byli ponorky. Hra vypočívá v tom že se rozdělíme na skupiny, chytneme se za ramena. Ten vzdau je kormidlo a řídí ponorku pomocí klepání na rameno. Když jsme se pobavili tak jsme měli chvíli čas do dvanácti a pak začínal závod skupin až do večera. Během závodu bylo 12 stanoviští a u každého jsme měli plnit jeden úkol. My jsme se umístili druzí. Večer když jsme si vybalili tak jsme si uklidili ve stanech. Už jsme měli hlad tak nám uvařili guláš. Pak jsme si vyčistili zuby a šli spát. Zapsal Drak.

Neděle 21.9.2014

V neděli jsme vstaly a nasnídali jsme se. Šli jsme se umýt a potom vyklízet stany. trvalo to docela dlouho. A když jsme měly všechno zbalenéé tak bylo vyhlášení vítězů. Potom jsme si vzaly na záda těžké batohy a šli jsme na zastávku. Když jsme došli byly jsme všichni spocení. Vlakem jsme dojely až do Brna. Vbrně jsme měli chvíli rozchod a potom jsme šly na katedrálu se podívat a nakonec jsme šli zase na vlak a odtamtud jsme jely do jihlavi a tam jsme kus jely autobusem. Potom opět vlakem až do Hradce kde na nás čekaly naši rodiče. Ahoj. Zapsal Červenáček.