Služba na základně Olšany

V pátek 18. 3. 2011 jsme po osmé hodině večerní vyrazili pěšky s batohama z J.Hradce směr Olšany u Strmilova. Našemu pochodu předcházelo zamyšlení na téma "Nezapomeň snít". Vyrazili jsme tři. Chrstík, Joel a já. Po chůzi v tichu, kterou jsme si stanovili na konec města, jsme se rozpovídali a cesta vesele ubíhala až do Jindřiše, kde jsme měli první zastavení a rozmyšlení dalšího směřování naší cesty. Rozhodli jsme se pro "hard-core" verzi a vyrazili do Blažejova skrz noční Jindřišké údolí, které bylo neobyčejně krásné. Dál jsme pokračovali přes Velký ratmírov a Vlčice až do Strmilova. Zde jsme se občerstvili a pokračovali dál přes Malý Jeníkov do Olšan. Na tvrz jsme dorazili v 2:15h ráno a rychle si upravili kavalce k zaslouženému spánku.

Počet zdolaných kilometrů: 22km

V sobotu nás probudila posila, lačná práce, totiž Batman s Fugasem. S vervou jsme se nasnídali a pustili do práce. Začali jsme opravovat strop. Kolem 10h dorazila paní správcová s druhem a práce mohla pokračovat v plné parádě. Strop jsme odprostili omítky a očistili. Po úklidu chodby od spadené omítky a prachu, následoval oběd v podobě výborného guláše. Odpoledne pokračovala oprava stropu, a to jeho natíráním. Strop je nyní natřen ořechově hnědou barvou a opravdu mu to sluší. Dalším a posledním úkolem bylo stěhování skříně ze spodního patra nahoru, a to po točitých schodech! Po nelehké manipulaci následovalo pochválení všech účastníků za odvedenou práci a odjezd domů do J. Hradce.

Zúčastnili se: Chrstík, Joel, Satry, Batman, Fugas


Promítání filmu v kině Kapitán

Od 19h bylo v kině Kapitán promítání filmu na téma drogy. Výběr filmu měl na starost Batman a podle mě vybral reprezentativní a velmi zajímavý, i když kontroverzní, film na téma drogy. Název filmu byl Requiem for a dream (Requiem pro sen). Po skončení filmu byl vidět na tvářích části publika výraz šoku, znechucení a překvapení. Ano, byl to film opravdu provokující svou syrovostí, ale to už k tomuto tématu patří. Po filmu proběhlo krátké zamyšlení o pocitech diváků a dále sběr nápadů na témata dalších filmů.

Těšíme se na Vás příště. Další film bude z poněkud veselejšího soudku, totiž žánru komedie. To však neznaméná, že by byl méně zajímavým tématem pro následnou diskuzi.

Zúčastnili se: Klíšťák, Slunda, Pinďa, Ivča, Batman, Žofka, Tarzan, Satry, Joel, Fík, Peťa, Jezevec, Pája, Chrstík